Niewiele ryzykujesz stwierdzając, że gry hazardowe automaty online są absolutnie dla każdego, bo czas bardzo szybko zweryfikuje to, że masz rację i rzeczywiście gry maszynowe w Internecie są dla wszystkich użytkowników, którzy tylko przejawiają ochotę do dobrej zabawy. A ci którzy tej ochoty nie przejawiają? Zacznie się ona u nich przejawiać już w trakcie pierwszej gry, jest więc w zasadzie tylko kwestią czasu.

Dlaczego tak się dzieje? Dlaczego tak łatwo te gry hazardowe automaty online nas do siebie przekonują? Co sprawia, że jesteśmy w stanie zapomnieć o świecie dla kilku rozgrywek w Internecie?

To pewnie zasadza się na założeniach gier. Są dość prosto pomyślane, ich obsługa w większości przypadków jest banalnie prosta. Nie potrzebujemy tez na nie wiele czasu i nie musimy praktycznie ponosić żadnych wyrzeczeń w celu grania, oddania się cudownej zabawie.

Te gry również spełniają bardzo specyficzną funkcję, niezwykle sentymentalną. W jakiś magiczny sposób przenoszą nas w pewnym stopniu w świat dzieciństwa i całkowitej beztroski. Kto z nas będąc dzieckiem nie oddawała się z prawdziwą przyjemnością wszelkim rozgrywkom? Kto z nas nie rywalizował z rówieśnikami na wyniki rozgrywek, nie chwalił się, że zna najlepsze sposoby na wygraną, że posiada cudowną strategię, która stanowi jego słodką tajemnicę? Wszyscy wierzyliśmy w to, że to akurat my jesteśmy niezwyciężeni, że nikt nas nie pokona, jesteśmy absolutnymi mistrzami i to nam należą się wszelkie honory związane z tym faktem.

Oczywiście automaty czy tez urządzenia do gier, jakimi dysponowaliśmy w dzieciństwie mogą różnić się w zasadniczy sposób od tych, jakie są dostępne obecnie. Ale jedno z pewnością się nie zmieniło. Są to emocje, jakie pojawiają się zawsze, kiedy zaczynamy grać. Te emocje są dla nas bardzo czytelne i sentymentalne. Sprawiają, że znowu czujemy się radośnie i beztrosko. Znów mamy po te kilka lat, znów chcemy być najsprytniejsi i wmówić wszystkim, że znamy magiczną receptę na sukces. Po trochu tez nawet w to wierzymy. To z kolei daje nam chwilę magicznego odprężenia. Takiego, jakiego zawsze doznajemy, kiedy duchowo przenosimy się w świat naszego dzieciństwa, gdzie wszystko było dużo bardziej proste i mniej skomplikowane. Gdzie emocje były prawdziwsze, a radość miała cechy najprawdziwszej, najbardziej radosnej radości.

gry hazardowe automaty online mogą nam zapewnić taki cudowny powrót emocjonalny do naszego dzieciństwa. Mogą nam umożliwić to, że znów poczujemy się dziecinnie szczęśliwi. Przy czym słowo dziecinne ma tu oddawać w pełni dobre konotacje, a nie te, które kojarzą się nam z pejoratywnymi określeniami, że dziecinnie znaczy niedojrzale. Tutaj dziecinnie znaczy prawdziwie, a w zasadzie „najprawdziwiej”, z pełną radością, z pierwszym zachwytem i wesołością, jaką przynosi spróbowanie się ze swoim losem, spróbowaniem czegoś nowego, co może stać się dla nas prawdziwym odkryciem.